13.11.2024 |
Investicije / IMOVINA U STEČAJU
Izvor: Nezavisne novine
Đorđe Davidović, vlasnik preduzeća "Ekvator" kazao je da je uložio žalbu Okružnom privrednom sudu u Banjaluci.
Otvoren je stečaj u kompaniji "Ekvator" u vlasništvu Đorđa Davidovića, te sam dobio rješenje o tome, kazao je Saša Zubović, stečajni upravnik.
"Još uvijek nije objavljeno u Službenom glasniku RS, tako da povjerioci nakon objave imaju rok od 30 dana da prijave potraživanja", kazao je Zubović za "Nezavisne novine".
Đorđe Davidović, vlasnik preduzeća "Ekvator" kazao je da je uložio žalbu Okružnom privrednom sudu u Banjaluci.
"Jedino je firma "Standard prva" iz Bijeljine podnijela zahtjev za otvaranje stečaja, da naplate svoje potraživanje ,a koji su od Investiciono-razvojne banke Republike Srpske otkupili sva potraživanja "Ekvatora'" od 3,3 miliona KM potraživanja", ističe Davidović.
Kako je rekao, u pregovorima je trenutno sa partnerima kako da obezbijede sredstava da izmire te obaveze.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.