16.08.2024 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
Ova turska agencija do sada je u prvoj fazi ovog projekta obnovila krovnu konstrukciju na najvažnijem i najvećem objektu Memorijalnog centra.
Predsjednik Turske agencije za saradnju i koordinaciju (TIKA) Serkan Kayalar tokom radne posjete Memorijalnom centru Srebrenica, posjetio je mezarje te odao počast žrvama genocida u Srebrenici, nakon čega je obišao i nekoliko stalnih postavki Centra.
Tokom posjete potpisna je i Protokol o saradnji između TIKA-e i Memorijalnog centra u vezi s opremanjem i uređenjem Muzeja genocida u Srebrenici, koji predstavlja finalnu fazu Projekta izgradnje i održavanja Muzeja genocida u Memorijalnom centru.
Turska agencija za saradnju i koordinaciju do sada je u prvoj fazi ovog projekta obnovila krovnu konstrukciju na najvažnijem i najvećem objektu Memorijalnog centra - nekadašnjoj proizvodnoj hali fabrike akumulatora.
To je, kako navode iz Memorijalnog centra u Potočarima, uveliko omogućilo i nesmetano postavljanje nekoliko stalnih postavki u ovom objektu te napravilo prostor za onu čije će otvaranje biti jedan od najvažnijih događaja na obilježavanju 30. godišnjice od genocida u Srebrenici.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.