sume

18.03.2025 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: Akta.ba

PREMAŠENA OČEKIVANJA

ŠPD Unsko-sanske šume zabilježile rekordnu proizvodnju u prva dva mjeseca 2025.

Prema dostupnim podacima, sječa drvnih sortimenata na nivou preduzeća izvršena je sa 139 posto realizacije

U Direkciji ŠPD Unsko-sanske šume d.o.o. Bosanska Krupa održana je druga sjednica Stručnog kolegija, na kojoj se analiziralo izvršenje Plana šumsko-uzgojnih radova i Plana proizvodnje za februar 2025. godine. Članovi kolegija ocijenili su da su svi segmenti proizvodnje realizirani sa značajnim prebačajem u odnosu na planirane količine.

Prema dostupnim podacima, sječa drvnih sortimenata na nivou preduzeća izvršena je sa 139 posto realizacije. Od planiranih 20.397 kubnih metara, usječeno je čak 28.396 kubika svih drvnih sortimenata. Sječa je uspješno realizirana u svim podružnicama, osim u Šumariji Bosanski Petrovac, gdje su nepovoljni vremenski uslovi i visok snijeg usporili radove.

"Izvoz drvnih sortimenata prema međustovarištima realiziran je sa 145 posto planirane količine. Od predviđenih 20.397 kubika, izvezeno je 29.650 kubika. Otprema drvnih sortimenata na nivou preduzeća ostvarena je sa 134 posto realizacije, odnosno otpremljeno je 27.232 kubika", ističu iz ŠPD Unsko-sanske šume.

I u širem periodu od januara do februara 2025. godine, proizvodnja je premašila očekivanja. Sječa je izvršena sa 145 posto realizacije, pri čemu je umjesto planiranih 32.705 kubika usječeno 47.441 kubika. Izvoz sortimenata dosegao je 142 posto, dok je otprema drvnih sortimenata bila na nivou od 125 posto, što znači da je umjesto planiranih 32.705 kubika otpremljeno 40.907 kubika drveta.

"Ostvareni rezultati pokazuju izuzetnu efikasnost i posvećenost zaposlenih u svim fazama rada, uprkos izazovima s kojima se suočavamo. Posebno nas raduje kontinuirani napredak u izvozu i otpremi sortimenata, što potvrđuje stabilnost našeg poslovanja", navode iz ŠPD Unsko-sanske šume.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI