tesla

27.03.2025 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: Agencije

ACEA

Prodaja Teslinih vozila u EU u februaru pala za 47,1 posto

Prodaja električnih vozila kompanije "Tesla" u Evropskoj uniji u februaru pala je za čak 47,1 posto međugodišnje na 11.743 vozila

Prodaja električnih vozila kompanije "Tesla" u Evropskoj uniji u februaru pala je za čak 47,1 posto međugodišnje na 11.743 vozila, objavilo je jučer Udruženje evropskih proizvođača automobila (ACEA).

Ako pogledamo podatke za prva dva mjeseca 2025, prodaja "Tesle" u Evropskoj uniji je pala za 49 posto u odnosu na isti dvomjesečni period lani na 19.046 vozila, dodaje se u izvještaju.

Prodaja električnih automobila svih brendova u EU porasla je u februaru za 23,7 posto međugodišnje na 131.275 vozila, a u prva dva mjeseca za 28,4 posto na 255.489 vozila, što predstavlja 15,2 posto tržišnog udjela.

Brend "Tesla" je na iskušenjima u Evropi pošto je vlasnik kompanije Ilon Mask, bliski saveznik američkog predsjednika Donalda Trampa, otvoreno podržao krajnje desničarske partije na Starom kontinentu kao što je Alternativa za Njemačku.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI