Sarajevo

Foto: Fena

05.04.2025 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: Fena

TURISTIČKA ZAJEDNICA KS

U martu 40.449 turista u Sarajevu, ostvareno preko 92.000 noćenja

Pozitivan trend rasta zabilježen je i u ukupnim statistikama za prva tri mjeseca 2025. godine.

Tokom marta 2025. godine, Kanton Sarajevo je zabilježio dolazak 40.449 turista, koji su ostvarili ukupno 92.109 noćenja. U poređenju s istim mjesecom prethodne godine, riječ je o porastu od 4,5 posto u broju posjetilaca i 7,7 posto u ostvarenim noćenjima.

Prema podacima Turističke zajednice Kantona Sarajevo, najveći broj gostiju pristigao je iz Turske, Hrvatske, Srbije, Kine, Slovenije, Italije, Crne Gore, Njemačke, Velike Britanije i Sjedinjenih Američkih Država.

Pozitivan trend rasta zabilježen je i u ukupnim statistikama za prva tri mjeseca 2025. godine. U tom periodu registrovano je 11,1 posto više dolazaka i 16,3 posto više noćenja u odnosu na prvi kvartal 2024. godine.

Predsjednik Turističke zajednice KS, Haris Fazlagić, istakao je da ovi rezultati potvrđuju uspješnost dosadašnjih promotivnih aktivnosti Sarajeva kao atraktivne turističke destinacije. Najavio je nastavak podrške kvalitetnim projektima koji doprinose dužem boravku turista u gradu, kao i intenzivna ulaganja u promociju, aviosaobraćaj i međunarodnu prezentaciju turističkih potencijala, s ciljem jačanja prisustva Sarajeva na globalnom turističkom tržištu.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI