25.06.2019 |
Pauza / KULTURA I FILM
Izvor: Fena
Nobelovac Orhan Pamuk, u okviru posjete Sarajevu, posjetio je Muzej ratnog djetinjstva.
Nobelovac Orhan Pamuk, u okviru posjete Sarajevu, posjetio je Muzej ratnog djetinjstva, gdje se susreo sa osnivačem i direktorom Jasminkom Halilovićem i izvršnom direktoricom Muzeja Aminom Krvavac.
Pamuk je posjetio stalnu izložbu Muzeja te je izrazio zadovoljstvo što jedan ovakav muzej postoji. Pružio je podršku Muzeju ratnog djetinjstva rekavši kako je svjestan svih problema s kojima se susreću mali muzeji.
Muzej nevinosti u Istanbulu kojeg je Pamuk osnovao 2012. godine bio je velika inspiracija Jasminku Haliloviću tokom njegovog rada na osnivanju Muzeja ratnog djetinjstva.
Muzej nevinosti dobio je nagradu Evropski muzej 2014. godine, a u istom programu 2018. godine Muzej ratnog djetinjstva nagrađen je Muzejskom nagradom Vijeća Evrope, saopćeno je iz Muzeja ratnog djetinjstva.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.