Hauser

Foto: Forest National

29.03.2025 |

Pauza / KULTURA I FILM

Izvor: Urban magazin

NE SLIJEDI TRENDOVE, STVARA IH

"Prvi poljubac" Halida Bešlića u izvedbi poznatog virtuoza na violončelu

Svjetski poznati virtuoz na violončelu, prepoznat po strastvenim izvedbama i neponovljivoj harizmi, pokrenuo je svoj najveći i najodvažniji projekt do sada.

Granice su nebitne, pravila ne postoje, jedino što je važno jest čista emocija pretočena u muziku. Stjepan Hauser je umjetnik koji ne slijedi trendove, već ih stvara.

Svjetski poznati virtuoz na violončelu, prepoznat po strastvenim izvedbama i neponovljivoj harizmi, pokrenuo je svoj najveći i najodvažniji projekt do sada pod nazivom Music Unites the World.

Ovaj projekt nije samo muzičko putovanje, već globalni manifest jedinstva, dokaz da muzika ne poznaje prepreke ni podjele, piše Urban magazin.

Prvi put u historiji, jedan umjetnik izvest će prepoznatljivu pjesmu iz svake zemlje na svijetu, potvrđujući ono što ljubitelji muzike odavno znaju – muzika je univerzalni jezik koji svi razumiju, bez obzira na porijeklo, kulturu ili jezik.

"Želim dokazati, jednom zauvijek, da muzika povezuje i ujedinjuje svaku naciju, svaku kulturu i svakog čovjeka na ovoj planeti. Zato sam odlučio odsvirati po jednu pjesmu iz svake zemlje. Projekt neće stati dok ne odsviram pjesmu iz svakog kutka svijeta", kaže Hauser.

Upravo u sklopu ovog historijskog projekta, Hauser je izveo i Prvi poljubac, čuveni hit Halida Bešlića, kako bi tom pjesmom predstavio Bosnu i Hercegovinu.

"Halid Bešlić simbol je emocije i autentičnosti te je ujedno i jedan od najvećih interpretatora narodne muzike. Godinama gradi most između tradicije i modernog zvuka, ostajući vjeran izvornom sevdahu. Halid je umjetnik koji emociju prenosi ravno u srce, a ova pjesma ima nevjerovatnu moć – čim je čuješ, osjetiš prošlost, uspomene i onu iskrenu ljubav koju nosi samo mladost", izjavio je.

Također je izveo Cesaricu, bezvremenski hit Olivera Dragojevića, kojim je predstavio Hrvatsku.

"Oliver je bio i ostao poseban umjetnik koji me nadahnjivao od malih nogu. Njegove pjesme su mi srcu drage, a saradnja s njim zauvijek će mi biti posebna", ističe Hauser, dodajući da je oduvijek bio inspiriran muzičkim naslijeđem Olivera Dragojevića.

Obožavatelji su već mogli uživati u izvedbama pjesama iz različitih dijelova svijeta jer je Hauser sve svoje dosadašnje izvedbe objavio na svom Instagram profilu. Upravo na svom profilu nastavit će dijeliti svoju muzičku misiju s cijelim svijetom, donoseći svaki ton i svaku emociju iz prve ruke.

Svaka zemlja dobit će svoj trenutak pod reflektorima kroz muziku koja je definira, a Hauserova interpretacija donijet će tim pjesmama novi sjaj i dubinu.

MUZIČKA INVAZIJA KAKVU SVIJET JOŠ NIJE VIDIO

Ovo nije uglađeni svjetski muzički katalog, već surova, autentična i nepredvidiva avantura kroz note i ritmove svih kontinenata. Od drevnih narodnih melodija do globalnih pop himni, sve prolazi kroz prizmu Hauserovog violončela i eksplozivne energije koja ga je učinila jednim od najznačajnijih muzičara na svijetu.

Njegovo pitanje svijetu je jasno: "Koja će zemlja biti najglasnija, najluđa, najponosnija?"

U vremenu kada svijet nikad nije bio podijeljeniji, Stjepan Hauser donosi drugačiju poruku – muzika ima moć ujediniti sve ljude, bez obzira na njihovu nacionalnost, vjeru ili jezik.

Kroz Music Unites the World, Hauser dokazuje da je muzika više od umjetnosti, ona je emocija, komunikacija i most koji povezuje srca ljudi širom svijeta.

Milioni fanova već s nestrpljenjem prate ovu muzičku misiju, a Hauser broji više od četiri milijarde pregleda i više od milijardu streamova.

Njegov talent, harizma i strast prema muzici čine ga jednim od najutjecajnijih muzičara današnjice. Kroz Music Unites the World, hrvatski muzičar ne donosi samo muziku, već i poruku jedinstva, ljubavi i povezivanja.

Svaka nota, svaki ton i svaka izvedba dio su veće priče, one koja pokazuje kako muzika ujedinjuje svijet.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)