17.08.2024 |
Pauza / SPORT
Izvor: Akta.ba
Naši fudbalski klubovi neće izdvajati novac prema policiji za osiguranje utakmica.
Na sastanku ministra unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admire Katice, ministra kulture i sporta KS Kenana Magode i policijskog komesara MUP-a KS Fatmira Hajdarevića dogovorena je sistemska podrška sigurnosti utakmica FK Željezničar i FK Sarajevo.
Kako su izjavili resorni ministri, naši fudbalski klubovi neće izdvajati novac prema policiji za osiguranje utakmica, već će Ministarstvo kulture i sporta prebaciti potrebna sredstva u iznosu od 500.000 KM Upravi policije i time riješiti potrebne godišnje troškove.
Istakli su da sport u našoj zemlji mora dobiti maksimalnu pažnju i podršku, te naglasili da kada govore o razvoju "najvažnije sporedne stvari – fudbala" u KS, pri čemu sarajevski klubovi imaju ogroman potencijal za uspjeh evropskih razina, podrška mora biti multiresorna i maksimalno konsolidovana.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.