Vogošća dobila prvi punjač za električne automobile

25.11.2020 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

Vogošća dobila prvi punjač za električne automobile

Radi se o punjaču poznatog njemačkog i svjetskog proizvođača Hager.

Jučer je zvanično pušten u rad prvi punjač za električne automobile u Vogošći. Ovaj punjač je Općina Vogošća instalirala na lokalitetu Sportske dvorane Amel Bečković u Vogošći, sa bočne strane prema OŠ „Zahid Baručija“ i na taj način se uvrstila u red rijetkih lokalnih zajednica u kojima se mogu puniti električni automobili. 

Radi se o punjaču poznatog njemačkog i svjetskog proizvođača Hager, model XEV253S7035 maximalne snage punjenja od 22kW. Punjač posjeduje zaštitom od mehaničkih oštećenja IK10 – kao pouzdano i kvalitetno otporno na klimatske promjene.

Električna mobilnost postaje sve prisutnija iskazana kroz napore autoindustrije da kreira što bolja i autonomnija vozila na električni pogon, ali i napore javnog i privatnog sektora ka kreiranju mreže infrastrukture za električnu mobilnost.

Općina Vogošća ovim projektom želi biti u korak sa svjetskim tokovima autoindustrije, putovanja ali i turizma, s obzirom da sve veći broj turista u BiH dolazi električnim vozilima.

Vrijednost ugovorenih radova iznosi 6.439,76 KM sa PDV-om, a radove su izvodile i nabavku opreme realizovale firme Sela d.o.o. Sarajevo i Hager d.o.o. Sarajevo.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI