24.12.2024 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Ministarstvo bezbjednosti BiH koordiniralo je drugi sastanak na kojem je razmatran problem klizišta na području Opštine Stari Grad Sarajevo.
Ministarstvo bezbjednosti BiH koordiniralo je drugi sastanak na kojem je razmatran problem klizišta na području Opštine Stari Grad Sarajevo, a koji ugrožava objekte i stanovništvo na Širokači.
Fokus ovog sastanka je bio na provođenju neophodnih hitnih mjera kako bi se spriječilo širenje klizišta, a koje se odnose na čišćenje tri izvorišta koja su zatrpana te izgradnju sistema za odvođenje vode.
S obzirom da se klizište nalazi na teritoriji Republike Srpske, a da je ugroženo stanovništvo u Federaciji BiH, na sastanku je predložen najefikasniji način da se, u skladu sa zakonskim propisima i nadležnostima, što prije pristupi izvođenju ovih radova.
Također na sastanku je razgovarano o trenutnim aktivnostima i mjerama koje je potrebno poduzeti na daljoj sanaciji ovog klizišta.
Uz predstavnike Ministarstva bezbjednosti BiH, sastanku su prisustvovali predstavnici opština Stari Grad i Istočni Stari Grad, Vlade Kantona Sarajevo, kantonalne Uprave civilne zaštite Kantona Sarajevo, Federalne Uprave civilne zaštite FBiH i Republičke Uprave civilne zaštite Republike Srpske
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.