16.01.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Potrošačima koji posjeduju ovo kuhalo preporučuje se da prestanu s njegovim korištenjem.
Kuhalo za vodu, nepoznate robne marke, predstavlja ozbiljnu opasnost zbog nekoliko sigurnosnih nedostataka.
Voda u kuhalu je u direktnom dodiru sa provodnim dijelovima, što povećava rizik od strujnog udara.
Također, dijelovi kuhala su pod naponom. Napojni kabl nije adekvatno dizajniran i nepropisno je povezan sa kuhalom, što može dovesti do električnih problema.
Osim toga, uz proizvod nije isporučeno uputstvo za upotrebu, a kuhalo nije označeno na propisan način. Zbog ovih sigurnosnih propusta, proizvod nije u skladu sa Naredbom o električnoj opremi namijenjenoj za upotrebu unutar određenih naponskih granica i standardom BAS EN 60335-2-15.
Nadležna inspekcija je već naložila povlačenje ovog proizvoda sa tržišta. Potrošačima koji posjeduju ovo kuhalo preporučuje se da prestanu s njegovim korištenjem i da preduzmu odgovarajuće mjere za njegovo sigurno odlaganje.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.